Финал на ABB FIA Formula E: Световен шампионат по електрически автомобили

Екип MyVe
Екип MyVe
12:41 | 17.07.2024
Време за четене: 02:25 мин.

Голямо състезание във Великобритания ще определи новия световен шампион във Формула Е

Следващият уикенд (19-ти до 21-ви юли 2024 г.) ще бъде домакин на вълнуващото състезание Hankook London E-Prix, където ще се определи новият световен шампион във Формула Е. Състезанията с номера 15 и 16 ще бъдат решаващи за титлата.

Битка за титлата

Новозеландецът Ник Касиди от отбора на Jaguar TCS Racing води в генералното класиране със 167 точки и има най-големи шансове за титлата. Неговите съперници, Мич Еванс от Нова Зеландия (Jaguar TCS Racing) и германският пилот на Porsche Паскал Верлайн, обаче не изостават далеч с по 155 точки всеки.

Неочаквано предизвикателство

Антонио Феликс да Коста от TAG Heuer Porsche Formula E Team също е в борбата, след като спечели четири от последните пет състезания. Португалският пилот е четвърти в генералното класиране и иска да продължи своята успешна серия.

Седем пилота с шанс за титлата

Чисто математически, седем пилота все още имат възможност да спечелят световната титла в края на сезона. Това прави състезанията в Лондон още по-вълнуващи и непредсказуеми.