Паскал Верлен триумфира като световен шампион във Формула Е 2024

Екип MyVe
22:30 | 24.07.2024
Време за четене: 02:32 мин.

Паскал Верлен е новият световен шампион във Формула Е

Паскал Верлен от отбора на TAG Heuer Porsche Formula E спечели световната титла в тазгодишната състезателна серия Формула Е. Германецът триумфира в изцяло електрическите серии на Hankook в London E-Prix, големият финал на сезона.

Не е за вярване. Казвам си всеки ден от седмици, че можем да направим това. Този уикенд беше просто страхотен. Имахме силно темпо. Що се отнася до гумите, изобщо не мога да се оплача, те бяха отлични. От загрявката до квалификацията до състезанието, гумата беше абсолютно задоволителна“, сподели новият световен шампион за Hankook iON Race.

Рецептата за успех на 29-годишния Верлен беше страхотното постоянство в 16 състезания този сезон. Той се качи на подиума пет пъти, включително три пъти като победител. С изключение на две състезания, пилотът на Porsche винаги събираше точки. Отборът на Jaguar TCS Racing стана световен шампион в отборното класиране, а Porsche бе най-добър производител.

Верлен спечели първото състезание от двете финални за 2024 г. в събота, Мич Еванс (Jaguar TCS Racing) остана втори пред Себастиен Буеми (Envision Racing). В неделя Оливър Роуланд (Nissan Formula E Team) взе карирания флаг като победител. Той беше последван от Верлен и Еванс на второ и трето място.

Hankook също беше представен на подиума в Лондон. В събота Sanghoon Lee, президент на Hankook Tire Europe, връчи трофея на победителя Верлен, а в неделя старши директорът на Hankook Motorsport, Манфред Сандбихлер, връчи трофея за второто място на новия световен шампион Верлен.

След пауза от около три месеца официалният предсезонен тест ще се проведе отново във Валенсия от 4 до 7 ноември 2024 г. Първото състезание ще се състои на 7 декември 2024 г. в Бразилия, на Anhembi Sambadrome в Сао Пауло.

Последвайте Myve в Google Новини за още актуални публикации!