Най-дългата минута в състезателната им кариера

Екип MyVe
21:27 | 25.08.2024
Време за четене: 02:47 мин.

Секундите, които променят всичко: Разговор с легендите на моторните спортове

В състезанията всяка стотна от секундата е от значение. Едно състезание може да продължи 20 минути, 800 километра или цели 24 часа – и все пак победителят може да бъде определен от миг на око. По време на Monterey Car Week 2024, като гост на Rolex, разговарях с две легенди в моторните спортове, които добре разбират значението на близките победи: Дженсън Бътън и Хърли Хейууд. И двамата са посланици на Rolex, свързани със швейцарския производител на часовници в признание на техния огромен принос към моторните спортове.

Дженсън Бътън и най-дългата минута в кариерата му

Дженсън Бътън, шампион във Формула 1, се надява догодина да спечели своя първи Rolex на 24 часа на Льо Ман. Обсъждайки концепцията за времето, Бътън разказа за най-дългата минута в своята състезателна кариера. "Бразилия, 2009, последната обиколка, когато спечелих световното първенство," сподели той. "Чуваш всичко. Питах отбора дали всичко е наред, дали трябва да сменям по-ниски обороти, дали трябва да пазя двигателя? Но все пак се притесняваш. Това е момент, който може да промени живота ти."

Хърли Хейууд и преживяванията му на пистата

Хърли Хейууд, ветеран от Виетнамската война и най-успешният американски състезател в историята на издръжливите състезания, сподели своята най-дълга минута. "Опитвайки се да изляза от горяща кола, това беше най-дългата минута в живота ми," разказа той. Инцидентът се случил през 1983 г. на Canadian Tire Motorsport Park. Хейууд счупил крака си тежко и бил принуден да кара със специална полуавтоматична кола, докато се възстановява.

Заключение

И двамата състезатели споделят общото разбиране за значението на времето в моторните спортове. Независимо дали става въпрос за мигове на триумф или моменти на ужас, тези секунди остават запечатани в съзнанието им завинаги. Техните истории са доказателство за това, че моторните спортове не са само въпрос на скорост, но и на издръжливост и сила на духа.

Последвайте Myve в Google Новини за още актуални публикации!