Марк Маркес триумфира за втора поредна победа в MotoGP

Екип MyVe
23:08 | 09.09.2024
Време за четене: 02:52 мин.

Марк Маркес отново на върха в MotoGP след щура Гран При на Сан Марино

След като чака 1043 дни, за да победи отново в MotoGP, Марк Маркес успя да се качи на най-високото стъпало на почетната стълбичка само седем дни след предишния си успех. Испанецът спечели щурата Гран При на Сан Марино на пистата „Мизано“.

Ключови моменти от състезанието

Маркес достигна челото в осмата обиколка, когато се ориентира перфектно в краткото преваляване, което намали нивата на сцепление. След това трасето бързо изсъхна, а Маркес се озова на първото място точно пред бъдещия си съотборник Франческо Баная. Италианецът избра да не рискува с необмислена атака, за да се възползва от тактическата грешка на Хорхе Мартин.

Грешката на Хорхе Мартин

Мартин беше на второто място, когато започна да вали, и премина към мокрите гуми. Само два тура по-късно той се върна при механиците, за да се върне отново към сликовете. Това го смъкна до дъното на зоната на точките и той завърши едва 15-ти, на повече от обиколка зад победителя.

Битката за световната титла

Така Мартин загуби 19 точки от Баная в битката за световната титла след второто място на световния шампион днес. Разликата между двамата преди финалните седем кръга за сезона падна до осем пункта в полза на Мартин.

Топ 10 и следващото състезание

Третото място в Гран При на Сан Марино беше спечелено от Енеа Бастианини, който в последните обиколки кара самотен на пистата. Брад Биндър остана четвърти пред Марко Бедзеки, Алекс Маркес, Фабио Куартараро, Джак Милър, Фабио Ди Джанантонио и Пол Еспаргаро, които оформиха топ 10. Точки от Гран При на Сан Марино взеха още Мигел Оливейра, Йоан Зарко, Такааки Накагами, Щефан Брадъл и Мартин.

Дуелът между Мартин и Баная за титлата в MotoGP през 2024 година ще продължи след две седмици с надпреварата за Гран При на Емилия-Романя, която отново ще се проведе на „Мизано“.

Последвайте Myve в Google Новини за още актуални публикации!