Hyundai Ioniq 5 N срещу Mercedes-AMG GT: Кой е истинският шампион?

Екип MyVe
14:32 | 28.07.2024
Време за четене: 02:27 мин.

Hyundai Ioniq 5 N побеждава Mercedes-AMG GT в надпревара

Малкият електрически кросоувър Hyundai Ioniq 5 N се доказва като мощен състезател на права линия. Наскоро той засрами няколко висококласни, високомощни SUV-та, включително Lamborghini Urus и Brabus-туниран Mercedes-AMG G63. Сега той се изправи срещу по-подходящ противник — Mercedes-AMG GT.

Сравнение на мощностите

Купето AMG има 4.0-литров V-8 двигател с двойно турбо, който доставя 585 конски сили и 590 фунт-фута въртящ момент към всички четири колела. Hyundai разполага с два електрически мотора, които осигуряват задвижване на всички колела, общо произвеждайки 650 к.с. и 545 lb-ft въртящ момент. AMG има предимство по отношение на теглото, като тежи около 298 паунда по-малко от електрическия кросоувър.

Първо състезание

Hyundai е бърз семеен автомобил. Той победи купето на старта в първото състезание и остана напред до финалната линия. GT стартира много по-добре във второто състезание, излизайки напред от 5 N, но електромобилът настигна AMG и го победи с брони до финала.

Впечатляващи резултати

И двата автомобила завършиха състезанието на четвърт миля за 11.4 секунди – впечатляващо за електрически семеен кросоувър на стойност 66 000 долара, който може да създава фалшиви смени на предавките и съответните звуци на изпускателната система. Ioniq също има няколко софтуерни трика, използвани по време на състезанията.