известия
съобщения
АвтоБОТ
myve logo Промоции Локация

DS Automobiles Завършва Десетия Сезон на Формула Е с Вълнуващото Състезание в Лондон

Екип MyVe
Екип MyVe
21:06 | 20.07.2024
Време за четене: 04:12 мин.

Последните състезания от десетия сезон на Формула Е се провеждат в Лондон

Последните две надпревари от десетия сезон на Световния шампионат ABB FIA Formula E ще се състоят през този уикенд в Лондон. DS Automobiles и партньорите в отбора PENSKE AUTOSPORT ще се стремят да запазят третото си място във временното класиране и да се изкачат на подиума в шампионата на конструкторите. Пилотите на отбора Жан-Ерик Верн и Щофел Вандорн заемат съответно шестата и десетата позиция във временното класиране при пилотите и са твърдо решени да издигнат високо знамето на своя френско-американски отбор.

Лондон посреща финала на сезона

През този уикенд столицата на Обединеното кралство ще бъде домакин на последните два кръга от десетия сезон на Формула Е. В събота, 20 юли и неделя, 21 юли, пистата ExCel в Лондон ще приеме за четвърта поредна година 22-та пилоти на стартовата си решетка. Уникалната по своя характер писта, включваща закрита секция в рамките на изложбения център, отново ще създаде предпоставки за много динамично състезание с изненадващи обрати.

DS Automobiles на трета позиция

След 14 оспорвани състезания през последните шест месеца, в които нивото на конкуренцията беше на по-високо от когато и да било преди, DS Automobiles и PENSKE AUTOSPORT се отправят към надпреварите в Лондон на трета позиция във временното класиране при конструкторите. Единственият в историята на Формула Е двукратен шампион Жан-Ерик Верн е на шесто място във временното класиране при пилотите - само на 28 точки от място на подиума. Неговият съотборник Щофел Вандорн, шампионът от 2022 година, в момента заема десетото място и очаква с нетърпение последния двоен старт за сезона.

Целите на DS Automobiles

Носителите на две двойни титли през 2019 и 2020 година DS Automobiles ще се стремят да запазят своите позиции както в отборния шампионат, така и в този на конструкторите. За да постигне тази цел, престижният френски автомобилен производител ще заложи на таланта на своите пилоти, както и на своите богати знания и опит в областта на електрическите технологии за задвижване. Стартовете на последните два кръга от десетия сезон на Формула Е ще бъдат дадени тази събота и неделя от 18:00 часа централноевропейско време (СЕТ).

Изявление на директора на DS Performance

Еудженио Францети, директор на DS Performance: „След силните ни представяне в Портланд нямаме търпение да се върнем на пистата и да защитим сегашното ни място на подиума в десетия сезон на шампионата. Както обикновено, очаква се финалният състезателен уикенд в Лондон да бъде изключително напрегнат, с много битки между лидерите. И искам да ви уверя, че ние ще бъдем в центъра на събитията! Все още има 94 точки, които трябва да бъдат разпределени между отборите в шампионата и ние в DS PENSKE сме по-мотивирани от всякога да излезем на пистата и да спечелим колкото се може повече от тях. Едно трето място на последния подиум за годината би било ясен знак за напредък в сравнение с представянето през миналата година, така че това определено е подходяща цел за нас!“