ADAC Opel Electric Rally Cup: Вълнуващи състезания този петък и събота

Време за четене: 02:20 мин.

Рали weiz в австрия: пореден кръг на opel рали шампионата

Рали Weiz в Австрия ще се проведе в петък и събота, на 12 и 13 юли, като част от ADAC Opel Electric Rally Cup „захранван от GSe“. Участниците ще се състезават в общо 13 специални етапа с обща дължина над 152 километра с техните Opel Corsa Rally Electric.

Лука прьоглхьоф води в класирането

След втората си победа за сезона в ралито Vosges Grand-Est във Франция, австриецът Лука Прьоглхьоф се изкачи с 23 точки пред най-близкия си съперник, французина Антъни Рот, в генералното класиране на първата в света електрическа рали купа за една марка.

Още конкуренти в надпреварата

На трето място в класирането е унгарката Бендегуз Хангоди, следвана от най-добрата дама в областта на електрическите ралита досега - французойката Ема Чалвин от екипа на FFSA Academy.

Предизвикателства пред лидерите

Лука Прьоглхьоф остава наясно, че преднината му в шампионата е несигурна: „Има още пет ралита за завършване, всяко с максимум 35 постижими точки. Състезателният натиск на върха на ADAC Opel Electric Rally Cup е висок. Да бъдеш там не е лесно. Всяка грешка може да сложи край на твоето рали и да ти донесе нулево класиране, което ще промени всичко.“

График на състезанието

Първият етап в петък включва пет специални етапа, започващи от 13:45 часа, преди колите да влязат в парка от 20:40 часа. Рестартът ще се проведе в събота сутринта в 7:50 с първия от още осем етапа. Финалът във Вайц ще бъде достигнат около 19 часа.

Телевизионно предаване

Телевизионният канал n-tv ще покаже резюме на Weiz Rally в предаването си "DRM - Германски рали шампионат" в неделя, 11 август, от 11:15 и 19:15 часа.

Последвайте Myve в Google Новини за още актуални публикации!