Пореден български успех в световния е-рали шампионат

Екип MyVe
Екип MyVe
10:24 | 22.03.2024
Време за четене: 01:55 мин.

С точките от Чехия състезателите излизат трети в генералното класиране на Bridgestone FIA Eco-R

Тридесет и три екипажа от девет националности стартираха в ČEZ Czech New Energies Rallye 2024, четвърти кръг от календара на световния рали шампионат за серийни електрически автомобили на FIA. Състезанието бе и първи кръг от смятания за един от най-силните в света Чешки национален еко рали шампионат. Българският отбор ASM Bulgaria стартира за четвърта поредна година в най-предизвикателното състезание от шампионата с номер 9. С общ маршрут от 600 километра, над 350 километра състезателни етапи взаимствани от няколко чешки ралита и два етапа от WRC Central European Rally, съчетани със сложна навигация и най-високите средни скорости в историята на шампионата, състезанието се превърна в истинска руска рулетка.

Калин Дедиков и Георги Павлов с тяхната KIA Niro EV стартираха с много добри резултати в откриващите отсечки и се движеха в челото на класирането. В нощния етап българите успяха да запазят максимална концентрация и да не допуснат грешки в трите предизвикателни отсечки. Така на финала на първия ден екипажът завърши четвърти във временното класиране.

Вторият ден от състезанието с над 350 километров маршрут стартира в 7:00 сутринта с предвидени само 2 часа...