Хеттрик за Hyundai в еко рали Акрополис: Нювил по-близо до титлата

Екип MyVe
22:50 | 08.09.2024
Време за четене: 01:20 мин.

Тиери Нювил с крачка по-близо до титлата в Световния рали шампионат

Тиери Нювил спечели 54-ото издание на Еко рали Акрополис, приближавайки се до титлата в Световния рали шампионат. Пилотът на Hyundai преодоля тежките макадамови отсечки и остави съотборника си Дани Сордо на второ място с разлика от 51,4 секунди. Трети се нареди От Танак от същия тим.

Себастиан Ожие с Toyota претърпя инцидент

Себастиан Ожие, който беше най-близо до Нювил по точки, вървеше втори, но се преобърна на последната отсечка и се смъкна до 15-о място в генералното класиране. Въпреки това, французинът завърши състезанието и запази бонус точките от съботния ден.

Hyundai с тройна победа

Грешката на Ожие позволи на екипа на Hyundai да завърши с тройна победа. Сордо и Танак успяха временно да водят в ралито, но след спукани гуми и инциденти заеха по-задни позиции. Тройният успех на Hyundai доближава корейците до титлата при конструкторите, прекъсвайки силния период на Toyota.

Последвайте Myve в Google Новини за още актуални публикации!